poniedziałek, 31 październik 2016 14:47

Konferencja szkoleniowa z zakresu profilaktyki uzależnień

28 października 2016 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja szkoleniowa z zakresu profilaktyki uzależnień. Organizatorem byli Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna Ewa Pielak oraz starosta Andrzej Ochlak. Zaproszenie na konferencję otrzymali dyrektorzy i pedagodzy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, pracownicy bibliotek gminnych i miejskich, kierownicy podległych jednostek, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pielęgniarki ze szkół z terenu nowomiejskiego. Podczas konferencji wręczono nagrody za wojewódzki konkurs dotyczący profilaktyki dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody odebrali przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz Zespołów Szkół w Jamielniku i Mrocznie.
W części panelowej o lekach bez recepty, które mogą być psychoaktywne oraz charakterystykę leków OTC opowiadał Marcin Milkowski, psycholog z Ostródy. Na temat możliwości zakupu dopalaczy w internecie, o formach i objawach zażycia dopalaczy mówił Radosław Gruss, a prawodawstwo związane z e-papierosami przedstawiła Elżbieta Michalak, oboje z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.
Celem szkolenia była aktualizacja wiedzy dotyczącej szkodliwego używania przez młodzież alkoholu, tytoniu i narkotyków ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy, e- papierosów, leków OTC oraz tematyki uzależnień behawioralnych (od gier komputerowych, internetu i hazardu).

Czytany 169 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.